Dobbyho krátký život

14. srpna 2009 v 10:37
Obrazek


obby je domácí skřítek, který sloužil rodině Malfoyů. Ve druhém díle přišel varovat Harryho Pottera do Zobí ulice, aby nejezdil do Bradavic, že se tam budou dít kruté věci. Když jeho varování nepomáhá schodí na náštěvu Dursleyů dort a zabrání Harrymu projít přepážkou na nádraží.Harry se přesto dostane do Bradavic. Skřítek Dobby to však nevzdává, při utkání famfrpálu nechá na Harryho poštvat potlouk.Všemi těmito činy chce Harrymu pomoct. Harry se přesto dostane do Tajemný komnaty. Na konci dílu dá Harry Luciusovi Malfoyovi deník s ponožkou. Lucius deník hodí Dobbymu, čímž ho osvobodí. Z Dobbyho se stane svobodný skřítek.
Po chvíly strávenou ve světě se vrací do Bradavic pracovat zde za peníze a znovu se setkává s Harrym Potterem. Ve čtvrtém dílu Harrymu zas pomůže, tím že mu sežene žaberník a umožní mu tím volně dýcht pod vodou celou hodinu. V tomto díle Hermiona Grangerová zakládá SPOŽÚS - společnost pro ochranu životní úrovně skřítků a začíná plést různé ponožky a jiné různé oblečení, které Dobby strašně rád nosí.
V pátém díle Dobby zase Harrymu pomáhá, tím že najde komnatu nejvyšší potřeby.
V sedmém díle je skřítek zabit Bellatrix Lestrangeovo, jelikož se snažil zachránit Harryho Pottera ze sídla Smrtijedů.Harryho a jeho přátele se mu podařilo zachránit, ale sám nepřežil.
Harrymu je to strašně líto a hned po jeho smrti mu jde vykopat vlastnoručně hrob.Skřítka zabalí do své bundy, Ronovo ponožek a Deanovo čepice. Lenka mu zatlačí víčka. Společně ho zahází hlínou a Lenka říká : ,,Hrozně moc ti děkuju , Dobby, že jsi mě zachránil z toho sklepení.Je strašně nespravedlivé, že jsi musel zemřít, když jsi byl tak dobrý a statečný. Nikdy nezapomenu, co jsi pro nás udělal. Doufám, že jsi teď štastný.'' Ron dodal..,,Jo ... děkujem , Dobby.''
Harry ještě, když všichni odešli vyryl na jeho hrob ZDE LEŽÍ DOBBY SVOBODNÝ SKŘÍTEK.A naposledy se s ním rozloučil....


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama