Mathewův životopis

14. srpna 2009 v 10:15
Matthew Lewis
Povolání: herec
Věk: 20
Datum narození: 27. 06. 1989
Místo narození: Leeds, West Yorkshire, Anglie
Znamení: Rak aktuální horoskop »

Životopis

Matthew Lewis je herec, který si v Harry Potter a Ohnivý pohár zopakoval roli Neville Longbottoma, Harryho věrného přítele. Matthew se věnuje herectví od pěti let, kdy začal navštěvovat herecký kroužek. Když se v jeho rodném městě Leeds konal veřejný konkurz do série Harry Potter, získal v něm roli Nevilla. Matthew hrál v několika televizních seriálech jako například Heartbeat, City Central, Where the Heart Is, Sharpe, Emmerdale, Dalziel a Pascoe a Some Kind Of Life.

V době, kdy se Matthew nevěnuje herectví, navštěvuje kamarády, čte, poslouchá rock, hraje na počítači sportovní hry (zejména golf) a nebo píše krátké povídky. Po dlouho dobu patřil k tzv. Air Cadets a zcela nedávno se zamiloval do natáčení filmů. Je velkým fanouškem fotbalového klubu v Leedsu. ROBERT PATTINSON (Cedrik Diggory) hraje v novém dobrodružství Harry Pottera oficiálního zástupce Bradavic v Turnaji tří kouzelníků, kde je mimo jiné i jeho kolega Harry Potter, který se do klání dostal na poslední chvíli z dosud neobjasněných příčin.

Devatenáctiletý Pattison rozběhl svou hereckou kariéru teprve nedávno rolí ve snímku Uli Edela Meč Xantenu, kde mu byli hereckými partnery Sam West a Benno Furmann. Před tím byl Robert členem Barnes Theatre Group, kde se objevil v hlavní roli George Gibbse ve hře z pera Thortona Wildera Our Town. Dále hrál lorda Evelyn Oakleigha v Anythin Goes od Cole Portera, a Aleca v Tess of the D'Urbevilles. Nedávno se objevil v roli Malcolma ve hře Macbeth v OSO Arts Centre.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama