O relikviích smrti

8. září 2009 v 14:16 |  Relikvie smrti
Relikvie smrti
Samotné relikvie, jak již bylo zmíněno, jsou darem od Smrti třem bratrům a jedná se tedy o tři předměty. Legenda je to velice stará a je jen těžko odhadnutelné, co všechno je z toho pravda
a co už mýtus.Ovšem relikvie samotné existují (ve světě Harryho Pottera)

Starodávná/Bezová hůlka
Magický a pradávný předmět, kouzelná hůlka, která činí z toho, kdo ji používá, nepřemožitelného kouzelníka. Podle prastarého kouzelnického příběhu (O třech bratrech) její první majitel zemřel proto, že se chlubil tím, jakou hůlku vlastní. Hůlka ho totiž činí nikoliv nezranitelným či nepřemožitelným, pouze v kouzelnických střetech zajistí převahu, protože je hůlkou ze všech nejmocnější. Je to taktéž hůlka Smrti a hůlka Osudu. Tyto hůlky v kouzelnické minulosti patřili mocným mágům, kteří se chlubili tím, jak mocné hůlky mají, ale objevovaly se různě v čase a téměř nikoho nenapadlo je si spojovat ačkoliv měli velmi podobný příběh: krvavou minulost, kdy jejich vlastníci pak byli "odstraněni" právě pro hůlku,o níž kolovaly zvěsti,že je jednou z nejmocnějších,ne-li nejmocnější.
Gellert Grindewald se k této hůlce jako k jediné z relikvií dostal, ale protože ji ukradl, tak mu vlastně nikdy doopravdy nepatřila a proto se na něj nevztahovala ona nepřemožitelnost v kouzlení, kterou svým majitelům hůlka zajišťovala. Proto byl Grindewald roku 1945 poražen Albusem Brumbálem, čímž tato hůlka přešla do Brumbálova vlastnictví a nakonec se stala majetkem Harryho Pottera.
V symbolu je představována svislicí, která spojuje vrchol trojúhelníku s jeho základnou a která protíná kruh.

Životodárný kámen
Je další relikvií smrti. Tento kámen dokáže podle příběhu navracet mrtvé lidi zpět do tohoto světa. Podle pravidel magického světa Harryho Pottera však není možné žádným kouzlem navrátit mrtvému člověku život. Ve čtvrtém díle HP série však vidíme, že se objevili Harryho mrtví rodiče, zjevili se však jen jako přízraky či stíny. Takže i když se nakrátko vrátili do tohoto světa, ve skutečnosti do něj již nepatřili a i moc tohoto kamene spočívá pouze v tom, že přivede mrtvé zpět na tento svět v této přízračné podobě, ve které sem již nepatří.
Kámen byl později součástí prstenu, který se po generace dědil v rodu Gauntů, ale i ten se nakonec dostal do vlastnictví Harryho Pottera, ovšem během závěrečných bojů s Pánem Zla se ztratil v Zapovězeném lese.
V symbolu je tato relikvie představována kruhem uvnitř trojúhelníku.

Neviditelný plášť
Neviditelný plášť je třetí a poslední relikvií smrti, kterou v pradávném příběhu získal jeden ze tří bratří. Většina neviditelných plášťů jsou běžné pláště opatřené zneviditelňovacími kouzly, které však mají tu nevýhodu, že po nějakém čase začnou slábnout a vyprchávat. Tento prastarý plášť však touto nevýhodou netrpí a je tak mocný, že nositele pod tímto pláštěm nemůže (podle příběhu tří bratří) nalézt ani sama smrt. Jedná se o tentýž plášť, který po svém otci zdědil Harry Potter.
V symbolu je neviditelný plášť symbolizovaný trojúhelníkem
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama