Harryho děti

14. února 2010 v 18:45 | Katy LoveGood

Harryho děti


Spolu se svou manželkou Ginny Weasleyovou má Harry tři děti, které se objevily v epilogu sedmého dílu.
Nejstarším synem páru je James Sirius Potter. V knize je uvedeno, že má podobnou povahu jako jeho strýc Ron, protože považuje za velkou údalost, když se jeho sestřenice Victoire Weasleyová líbá s Teddym Lupinem, synem Remuse Lupina a Nymfadory Lupinové-Tonksové, Harryho kmotřencem. Je také podobný dalším svým strýcům Fredovi a Georgeovi, protože svému otci tajně vzal Pobertův plánek, který chtěl Harry před svými dětmi utajit.
Druhým synem Harryho a Ginny je Albus Severus Potter, který v epilogu sedmého dílu jede poprvé do Bradavic a je tak nejméně o rok mladší než James, protože ten už v Bradavicích byl. Kvůli vtipům svého bratra se bojí, že bude zařazen do Zmijozelu, ale jeho otec mu řekne, že ho nebudou mít kvůli tomu méně rádi a že jeden z ředitelů, po kterém je pojmenován, chodil také do Zmijozelu a byl to možná ten nejstatečnější člověk, jakého znal. Také mu řekne to, co ještě žádnému svému dítěti neřekl, že ho chtěl moudrý klobouk také zařadit do Zmijozelu, ale on si to nepřál, a tak ho zařadil do Nebelvíru. Albus se z Harryho dětí podobá svému otci nejvíce a také jako jediný zdědil zelené oči Harryho matky.
Jedinou dcerou a zároveň nejmladším dítětem Harryho a Ginny je Lily Lenka Potterová, pojmenovaná po Harryho matce a přítelkyni svých rodičů Lence Láskorádové. Vypadá jako její matka a babička Molly. Doprovází rodiče, když posílají své dva syny do Bradavic v epilogu sedmého dílu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama