Weasleyovi

14. února 2010 v 18:51 | Katy LoveGood

Weasleyovi


Členové rodiny

Arthur Weasley

Arthur Weasley je manžel Molly Weasleyové a otec sedmi Weasleyových dětí, pracuje na Ministerstvu kouzel v odboru, který se zabývá kontakty s mudly.
Je vysoký a hubený s ustupujícími vlasy. Nosí drátěné brýle. Je synem Septima Weasleyho a Cedrelly Blackové, což ho dělá vzdáleným příbuzným Siriuse Blacka. Spolu s manželkou Molly mají sedm dětí: nejstarší z nich je Bill, potom Charlie, Percy, dvojčata Fred a George, Ron a Ginny. Všichni společně bydlí v domě, který se příznačně jmenuje Doupě.
Arthura zajímá vše, co se týká mudlů, dokonce upravil rodinný vůz Ford Anglia tak, aby mohl létat, čehož využijí Ron, Fred a George, když ve druhém díle chtějí dostat Harryho od Dursleyových.
Poprvé se objevil ve druhém díle, kdy se Harry dostal na prázdniny k Weasleyovým. V pátém díle je Arthur členem Fénixova řádu, v jehož službách je také těžce zraněn Naginim a musí se léčit v nemocnici u sv. Munga, kam se dostane díky tomu, že se Harry dostane do Voldemortových myšlenek a řekne o tom Brumbálovi. Naštěstí se uzdraví. Rowlingová řekla, že měl původně v této časti zemřít. Měl zemřít také v sedmém díle. Rowlingová ho ale nemohla zabít, protože to je jeden z mála dobrých otců v knihách. Protože ale "chtěla zabít rodiče", odnesli to Remus Lupin a Nymfadora Tonksová,kteří bohužel měli několika měsíčního syna -Teddyho Remuse Lupina.
Ve filmu ho ztvárnil Mark Williams.

Molly Weasleyová

Molly Weasleyová (roz. Prewettová) je malá buclatá žena s rudými vlasy, která vládne své domácnosti pevnou rukou.Doma má dokonce hodiny se jmény všech členů rodiny,keré ukazují,kde se zrovna kdo nachází. Je manželkou Arthura Weasleyho, se kterým má sedm dětí. Je velmi temperamentní a dokáže se rozčílit, pokud některé z jejích dětí něco provede. Na druhou stranu je ale velmi laskavá a Harryho Pottera má ráda jako vlastního syna. Při každé jeho návštěvě u nich doma mu podstrojuje a na každé Vánoce mu uplete svetr stejně jako svým dětem.
Jako dítě navštěvovala nebelvírskou kolej. Je členkou Fénixova řádu. Poprvé se objevila v prvním dílu série, když na londýnském nádraží King's Cross vypravovala své děti do Bradavické školy čar a kouzel a vlídně Harrymu vysvětlila, jak se dostat na nástupiště.
Ve čtvrtém díle si dělá starosti o Freda a George, když začínají s Kratochvilnými kouzelnickými kejkli. Pak má také starosti o Harryho, když se stane šampionem Turnaje tří kouzelnických škol. Později také uvěří článku Rity Holoubkové, že Hermiona zlomila Harrymu srdce. Spolu s Billem přijede do Bradavic před třetím úkolem, aby podpořili Harryho.
V pátém díle je o prázdninách v hlavním štábu Fénixova řádu na Grimmauldově náměstí 12. V šestém díle zpočátku nesouhlasí se svatbou Billa a Fleur. To se ale změní poté, co Billa napadne Fenrir Šedohřbet a Fleur si ho stále chce vzít. V sedmém díle se Doupě stane novým hlavním štábem Fénixova řádu. Molly uspořádá svatbu Billa a Fleur, během které se moci na ministerstvu chopí smrtijedi a všichni tak v panice utečou. Doupě již není bezpečné a rodina se přestěhovala k Mollyině tetičce Muriel. Zúčastní se závěrečné bitvy o Bradavice. Když se dozví, že je Fred mrtvý, zhroutí se, ale začne bojovat s Belatrix Lestrangeovou, když její smrtící kletba jen tak tak mine Ginny. Nakonec ji zabije, takže i když na to Molly nevypadá, je zřejmě velmi mocná čarodějka.
Ve filmu ji ztvárnila Julie Walters.

Bill Weasley
Bill Weasley, celým jménem Billius Arthur Weasley, je nejstarším synem Arthura a Molly Weasleyových, při svém studiu v Bradavicích se stal primusem, později začal pracovat pro pobočku Gringottovy banky v Egyptě jako odklínač, odkud odešel zpět do Anglie, aby se mohl aktivně podílet na boji ve Fénixově řádu.
Poprvé se objevil ve čtvrtém díle, kdy spolu s matkou navštívil Harryho před třetím úkolem v Turnaji tří kouzelnických škol, kdy ho také poprvé viděla jeho budoucí manželka Fleur Delacour , se kterou začal v šestém díle chodit a v sedmém si ji vzal.Hermiona a ginny jí ze začátku nemají moc rády a protože je Francouzka a trochu šišlá,přezdívají jí šišla. Na jejich svatbu přijedu i Fleuřini rodiče a její mladší sestra,která je její menší kopií. Při bitvě o Bradavice v šestém díle ho napadl vlkodlak Fenrir Šedohřbet, ale jelikož nebyl úplněk, z Billa se vlkodlak nestal. Spolu s Fleur ukrývali Harryho, Rona a Hermionu při jejich útěku ve svém domě. Předtím se také účastnil přesunu Harryho od Dursleyových do Doupěte a pátral po těle Pošuka Moodyho. Billův dům byl také jediné místo, o kterém si Ron myslel, že ho tam uvítají, když utekl od Harryho a Hermiony. On i Fleur se zúčastnili závěrečné bitvy o Bradavice.
S Fleur má dceru Victoire a syny Dominiquea a Louise.
Ve filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu Billa jako cameo roli ztvárnil Richard Fish.

Charlie Weasley

Charlie Weasley je druhým nejstarším synem Arthura a Molly Weasleyových, v Bradavicích býval kapitánem nebelvírského famfrpálového družstva, kde hrál na postu chytače. Po ukončení Bradavic odešel do Rumunska studovat draky. Tam mu také Hagrid poslal svého Norberta, ze kterého se později vyklubala Norberta. Přivezl také draky, kteří byli použiti na Turnaj tří kouzelnických škol. Později se přidal spolu s rodiči a bratrem Billem k Fénixovu řádu a získával podporu v zahraničí. Svému bratru Billovi šel na svatbě za svědka. Účastnil se závěrečné bitvy o Bradavice, kterou přežil bez vážných zranění. Podle Rowlingové se v životě neoženil a neměl děti, preferuje draky před ženami.
Ve filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu Charlieho jako cameo roli ztvárnil Alex Crockford.

Percy Weasley

Percy Ignacius Weasley je třetí nejstarší syn Weasleyových. Studium v Bradavicích, kde byl prefektem a primusem, ukončil ve třetím díle. Pak získal místo na ministerstvu kouzel, kde jeho hvězda stoupala. Kvůli tomu, že stejně jako zbytek ministerstva, nevěřil Brumbálovi a Harrymu, že se vrátil lord Voldemort, se pohádal se svou rodinou. To mu pak bylo líto, ale nedokázal se omluvit. To udělal až krátce před bitvou o Bradavice v sedmém díle, kde bojoval proti smrtijedům a Voldemortovi jako zbytek jeho rodiny.
Ve filmu ho ztvárnil Chris Rankin.

Fred a George Weasleyovi

Fred a George Weasleyovi (*1. dubna 1978) jsou dvojčata, synové manželů Weasleyových. Oba patří mezi nejbližší přátele Harryho Pottera. Dvojčata si libují v praktických vtipech a tricích a ostatními postavami a čtenáři knih jsou považována za velmi zábavná.
V prvních pěti dílech oba studovali na bradavické škole a byli výborní ve famfrpálu na postu odrážečů. Ve třetím díle darovali Harrymu Pobertův plánek. Ve čtvrtém díle se pokusili vhodit své jméno do Ohnivého poháru, ačkoli ještě nebyli plnoletí, a narostl jim proto plnovous. V pátém díle se pomstili profesorce obrany proti černé magii a ministerstvem dosazené ředitelce Bradavic Dolores Umbridgeové za její nařízení a uprchli do svého obchodu Kratochvilné kouzelnické kejkle, na kterém začali zázračně vydělávat. Předtím ale způsobili ve škole smršť v podobě rachejtlí, se kterou si Umbridgeová dlouho nedokázala poradit.
Fred i George se pak stali členy Fénixova řádu. Na začátku posledního dílu připravilo George Snapeovo kouzlo o ucho, z čehož si pak obě dvojčata dělala srandu. Fred zemřel v závěrečné bitvě v Bradavicích. Podle Rowlingové se George nikdy se smrtí bratra úplně nevyrovnal, ale pokračoval v Kratochvilných kouzelnických kejklích spolu s Ronem, který podnik ale pak opustil, protože se stal bystrozorem. George si pak vzal Angelinu Johnsonovou, se kterou má dvě děti - Freda (pojmenovaného po bratrovi) a Roxanne.
Ve filmech byla Weasleyova dvojčata ztvárněna Jamesem a Oliverem Phelpsovými.

Ron Weasley

Hlavní článek: Ron Weasley

Ginny Weasleyová

Hlavní článek: Ginny Weasleyová

Členové přiženěním nebo přivdáním

Fleur Delacourová

Fleur Isabelle Delacourová byla studentkou francouzské Akademie čar a kouzel v Krásnohůlkách, již reprezentovala na turnaji tří kouzelnických škol, pak zaměstnankyní kouzelnické banky Gringottových a manželkou Billa Weasleyho. Její otec je nepojmenovaný francouzský muž, matka je Apolline Delacour, po které Fleur i její sestra zdědily krásu - Apolline je totiž půlvíla, čímž jsou obě sestry čtvrtvíly.
Poprvé se objevila ve čtvrtém díle, kde se stala šampionkou Krásnohůlek v turnaji tří kouzelnických škol. Nejdřív se jí nelíbilo, že se Harry stal čtvrtým šampionem, svůj názor ale změnila, když zachránil její sestru při druhém úkolu, když se to Fleur nepodařilo. Kvůli Bartymu Skrkovi ml., který byl přestrojen za Moodyho, skončí Fleur v turnaji jako poslední. Po skončení studia v Krásnohůlkách vezme práci u Gringottových, kde se lépe seznámí s Billem, se kterým se později k nelibosti paní Weasleyové a Ginny zasnoubí. Myslely si totiž, že Fleur Billa ve skutečnosti nemiluje. To se ale změnilo po tom, co Billa napadl Fenrir Šedohřbet a Fleur s ním i nadále zůstala.
V sedmém díle se Bill a Fleur vezmou právě v den, kdy je ministerstvo kouzel obsazeno Voldemortem a smrtijedy. Později poskytly ve svém domě - Lasturové vile - úkryt hlavní trojici a několika dalším uprchlíkům. Oba jsou členy Fénixova řádu, a proto se zúčastnili bitvy o Bradavice. Spolu s Billem mají tři děti - Victoire, Dominiquea a Louise.

Gabrielle Delacour

Gabrielle Delacourová je mladší sestrou Fleur, tím pádem i švagrovou všech dětí manželů Weasleyových, Harryho Pottera a Hermiony Grangerové. Poprvé byla zmíněna ve čtvrtém díle, kdy byla při druhém úkolu turnaje tří kouzelnických škol "unesena" jezerními lidmi jako to nejcennější, co má šampionka Fleur Delacourová, její sestra. Sestra ji ale nezachránila kvůli napadení ďasovci a byla zachráněna Harrym, ke kterému za to stále Fleur cítí vděk. V době svatby její sestry a Billa v sedmém díle jí bylo jedenáct let. V šestém díle Fleur tvrdí, že od té doby, co ji Harry zachránil, o něm pořád mluví. Spolu s Ginny jdou Fleur a Billovi za družičky.

Další

Další členové rodiny

Tetička Muriel

Muriel je teta Molly Weasleyové a prateta jejích dětí. Podle Rona je velmi drzá, když se s někým baví. Osobně se v knize objeví poprvé v sedmém díle na svatbě Billa a Fleur, kde ji také potká poprvé Harry. Mluví s ní a s Elfiasem Dóžetem o novém životopisu Albuse Brumbála od Rity Holoubkové. Půjčila také Fleur na svatbu čelenku vyrobenou skřety, poskytla svůj dům Fénixovu řádu při přepravě Harryho od Dursleyových, po tom, co upadli Weasleyovi v nemilost ministerstva jim i několika dalším poskytla úkryt ve svém domě, jehož strážcem tajemství se stal Arthur Weasley.

Gideon a Fabián Prewettovi

Gideon Prewett a Fabián Prewett byli bratry Molly Weasleyové a členy původního Fénixova řádu. Byli zabiti několika smrtijedy včetně Antonína Dolohova bez boje. Harry dostal k sedmnáctým narozeninám od Weasleyových hodinky (jak je v kouzelnickém světě tradicí), které patřily Fabiánovi.
 • Cedrella Weasleyová, roz. Blacková - manželka Septima Weasleyho, kvůli tomu byla odstraněna z rodokmenu Blackových
 • Septimus Weasley - dědeček Weasleyových dětí, manžel Cedrelly Blackové
 • Stýc Bilius - zemřel po tom, co údajně viděl smrtonoše
 • Ignatius Prewett - manžel Lucretie Blackové
 • Lancelot - bratranec Muriel, který pracoval u svatého Munga a řekl jí, že Ariana Brumbálová tam nikdy nebyla
 • Mollyin druhý bratranec je moták, účetní. Rodina o něm nikdy nemluví. Na stránkách J. K. Rowlingové bylo uvedeno, že měl mít dceru Mafaldu, která měla bydlet u Weasleyových, chodit do Bradavic a být sokyní Hermiony, co se týče učení. Nakonec byla ale z knihy odstraněna.
 • Apolline Delacourová a pan Delacour - rodiče Fleur a Gabrielle

Vnoučata manželů Weasleyových

Rose Weasleyová

Rose Weasleyová je nejstarším dítětem Rona Weasleyho a Hermiony Weasleyové. V epilogu sedmého dílu jde do svého prvního ročníku v Bradavicích. Je stejně stará jako syn Harryho a Ginny Albus a vypadá to, že má stejný "mozek" jako její matka. Sdílí také Albusovy starosti o tom, že bude zařazená do Zmijozelu a tváří se chmurně, když její otec žertuje, že ji vydědí, jestli nebude zařazená do Nebelvíru. Je také navedena, aby nekamarádila se Scorpiusem Malfoyem, synem Draca Malfoye a aby ho porážela ve všech zkouškách, jak to dělala její matka s jeho otcem. Má také mladšího bratra Huga.

Hugo Weasley

Hugo Weasley je uveden v epilogu sedmého dílu jako syn Rona a Hermiony. Je jejich nejmladším dítětem a je zhruba stejně starý jako dcera Harryho a Ginny Lily, proto ještě nechodil do Bradavic.

Victoire Weasleyová

Victoire Weasleyová (nar. 2. května 2000) je nejstarším dítětem Billa a Fleur Weasleyových a zároveň nejstarším vnoučetem Molly a Arthura Weasleyových. Je pojmenována Victoire, protože se narodila v den výročí bitvy o Bradavice (Victoire znamená ve francouzštině, rodném jazyku její matky, vítězství). Je zmíněná v epilogu sedmého dílu, kdy ji syn Harryho a Ginny James vidí, jak se líbá s Teddym Lupinem, synem Remuse Lupina a Tonksové, kmotřencem Harryho. Je po své matce z jedné osminy víla.

Další vnoučata

 • James Potter, syn Harryho a Ginny
 • Albus Potter, syn Harryho a Ginny
 • Lily Potterová, dcera Harryho a Ginny
 • Dominique Weasley, syn Billa a Fleur
 • Louis Weasley, syn Billa a Fleur
 • Fred Weasley, syn George a Angeliny
 • Roxanne Weasleyová, dcera George a Angeliny
 • Molly Weasleyová, dcera Percyho
 • Lucy Weasleyová, dcera Percyho
 • Rose Weasleyová, dcera Rona a Hermiony
 • Hugo Weasley, syn Rona a Hermiony
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama