Listopad 2010

Umírám z těhle videí!

28. listopadu 2010 v 18:41 | Katy LoveGoodKniha o HP

25. listopadu 2010 v 20:54 | Katy LoveGood |  Harry Potter
Mellisa Anneli vydává knihu s názvem Harry, historie, což je momentálně besteseller v NYC o fenoménu Harrym Potterovi. Obsahuje materiály o hrdinech, části o filmech a knihách a rozhovory s JKR. Obsahuje i jednání s fanoušky a co všechno během let vzniklo.. Zdá se mi zajímavá, docela bych si početla, už s epřekládá do němčiny a norštiny, tak snad se tu brzo objeví! Zahrnáuje rozbory knih, kkompozice, fakta atd.. 7

I am Harry PPotter

25. listopadu 2010 v 20:46 | Katy LoveGood |  Harry Potter
Ahoj, objevila jsem tohle video, je vtipný, ikdyž už je starý, prostě se mi líbí :D

J.K.Rowling

25. listopadu 2010 v 16:43 | Katy LoveGood |  knihy
Omlouvám se, že jsem tu teĎ nebyla, ale škola!! Prostě jsem to nedávala, jenom jsem vás oběhla :D
Joanne Rowlingová OBE (v angličtině Joanne Rowling) (* 31. července 1965 v Yate), píšící pod jménem J. K. Rowlingová (J. K. Rowling), je britská spisovatelka, známá zejména díky řadě knih o čarodějnickém učni Harry Potterovi. Tato knižní série získala celosvětový úspěch včetně řady ocenění a prodalo se jí více než 400 milionů kopií.
Kromě psaní knih o Harry Potterovi je Rowlingová známá také svým životním příběhem, kdy se z života na sociálních dávkách stala během pěti let multimilionářkou. Plátek Sunday Times Rich List v roce 2008 odhadl její bohatství na 560 milionů liber (1,1 miliard amerických dolarů) a označil ji za 12. nejbohatší ženu v Británii. Forbes ji označil jako 48. nejvlivnější celebritu roku 2007. Stala se filantropistkou, podporuje organizace jako Comic Relief, One Parent Families a Multiple Sclerosis Society of Great Britain.

Jména z HP

22. listopadu 2010 v 21:16 | Katy LoveGood
Zde stále vytvářím seznam všech jmen, lidí, zvířat a kouzelných tvorů, které hledám v knihách, zatím zde můžete najít postavy z prvního dílu, brzo přidám i postavy, které přibyli v druhém dílu:)
A
Abbotová, Hannah-mrzimorská studentka
B
Bane-kentaur
Bagshotová, Batylda-Spisovatelka "Dějin čar a kouzel"
Baron, krvavý-zmijozelský duch
Baruffius, Mr.-kouzelník, který špatně provedl Wingardium Levioda
Bellová, Katie-nebelvírská studentka
Binns, Cuthbert-duch, který učí Dějiny čar a kouzel v Bradavicích
Black, Sirius-kmotr Harryho Pottera
Bletchley, Peter-zmijozelský student
Bonesová, Susan-mrzimorská studentka
Boot, Tery-havraspárský student
Brocklehurstová, Mandy-havraspárská studentka
Brownová, Levandule-nebelvírská studentka
Brumbál, Albus-ředitel Školy čar a kouzel v Bradavicích
Bullstrodeová, Millicent-zmijozelská studentka

Opravdový Harry Potter

22. listopadu 2010 v 18:43 | Katy LoveGood |  Harry Potter

Turisté putují v Izraeli k hrobu Harryho Pottera

Potter - hrob - Izrael

Aktuálně.cz o HP 7

22. listopadu 2010 v 18:42 | Katy LoveGood |  Relikvie smrti
Praha - Na českém trhu sedmý díl Harryho Pottera, tedy zfilmovaná první půlka závěrečné, sedmé knihy J. K. Rowlingové, překonal při prvním víkendu nejen dosavadní rekordy potterovské série jako v USA, ale i historické tabulky nejúspěšnějších startů. 
Film Harry Potter a Relikvie smrti - 1. část po premiéře podle Unie filmových distributorů přilákal kin 246 180 fanoušků. Historické tabulce úspěchů prvního víkendu doposud kraloval snímek Harry Potter a Princ dvojí krve, který vloni v červenci navštívilo během popremiérového víkendu 172 266 zájemců.

Do českých kin přišla první část sedmého filmu v počtu 36 kopií, další jsou na digitálních nosičích. V kinech jsou verze dabované i opatřené titulky.
Na rozdíl od světa, kde si série udržuje stabilní skupinu fanoušků, tak v Česku roste počet diváků, kteří na filmy s dospívajícím čarodějem chodí. Může to být být dáno jistým zpožděním za světem, se kterým se u nás fenomén Potter uchytil přece jen uchytil. Na druhé straně se dá tento trend vyvětlit i stále rostoucím počtem multiplexů, ve kterým vždy patří potterovské filmy k nejviditelnější nabídce.

Pohled do historického žebříčku filmů s nejvyšší návštěvností za první víkend odhaluje, že Češi slyší možná jeětě víc na totéž, co publikum jinde ve světě - reklamní kampaně a filmy na pokračování, tedy zavedené značky. Zároveň se ale ukazuje, že jsou poměrně velcí patrioti a chodí na české filmy, respektive na "hezké české filmy, které pohladí po duši".
Druhé a třetí místo tabulky doposud patřilo okračováním Pána prstenů s podtituly Návrat krále a Dvě věže; zhlédlo je 149 095, respektive 138 868 fanoušků. Nejlepší víkendový výsledek z domácí tvorby dosud má s počtem 119 602 diváků Jáklův Kajínek a v tabulce je pátý. Za ním následují na jedenáctém místě Vratné lahve Jana Svěráka s bilancí 107 357 lidí.

Hlavně pro fanoušky

I ve světě sedmý díl díl Harryho Pottera, respektive zfilmovaná první půlka závěrečné, sedmé knihy J. K. Rowlingové, naplnil předpovědi, že půjde o největší očekávaný hit konce letošního roku v kinech. Přestože se vše teprve chystá na závěrečný boj s lordem Voldemortem a panuje shoda, že jde především o ochutnávku a předehru před opravdovým finále, zaznamenal film Harry Potter a Relikvie smrti - 1. část za mořem nejlepší start ze všech filmů dosavadní série.

Ach jo...

21. listopadu 2010 v 16:35 | Katy LoveGood |  moje záležitosti
Ach jooo...
Víte, jak jsem sem dávala ten článek o těch věcech z Amazonu. No a mamka řikala, že mi klidně pořídí to pyžamo a Symbol relikvií smrti!! Já byla tak nejvíííc HAPPY! ALe potom se ukázalo, že přeprava stojí 700 stovek, ciž je stejně jako za ty oboje věci, a to už se jí dávat nechce a já se ani nedivim.. A ani v německym, francouzskym, dokonce ani v britskym amazonu to nemaj!! Jsem smutný!! :((
Undesirable No.1

1.Bleskovka!!

21. listopadu 2010 v 16:25 | Katy LoveGood |  ankety
Ahojky, rozhodla jsem se udělat první bleskový kvíz mého blogu. Jenom Vás prosím poprsím abyste mi ty odpovědi poslali na mail->FukovaK@seznam.cz, jelikož by to jinak nebyla soutěž... Otázky jsou zaměřeny na první díl. Okej, takže k otázkám:
1.Jak vypadá pan Dursley, podle knihy?!
2.Jak následovali za sebou úkoly v cestě ke kameni mudrců?
3.jaké bylo složení nebelvírského famfrpálového družstva v prvním ročníku?
4. Co je napsáno na zrcadlu z Erisedu?
5. Na kolikátý pokus získal Harry správnou hůlku v Ollivanderově obchodě?

Myslím, že  jich pět sstačí, jsou  přece jenom trochu těžší.. :D
vaše Undesirable  No.1

Úžasná Helena na premiéře v Londýně

21. listopadu 2010 v 15:28 | Katy LoveGood |  Relikvie smrti
Já jí miluju!!!
imagebam.com imagebam.com imagebam.com