Červenec 2011

Rekapitulace filmů

30. července 2011 v 13:36 | Katy LoveGood
FineBros, Rafi a Benny, dělají rekapitulace různých filmů. TeĎ se rozhodli udělat rekaputilaci 7 let HP filmů. Vážně se povedlo :)

John William je ale geniální člověk :)

29. července 2011 v 13:45 | Katy LoveGood
Tady vidíme, že John Williams, autor soundtracků prvních šesti filmů, je prostě borec, něco takovýhleho vymyslet, chtěla bych umět zahrát ten konec. Začátek mi jde, ale odv tév chvíle, kdy se tam v tom originále začnou přidávat housle, už to nedávám :)

Friday parody

29. července 2011 v 13:32 | Katy LoveGood
Píseň je hrozná, ale líbí se mi jak udělali tu scénu a to oblečení, protože má postava většinou to, co měla i během filmu. To dělá HillyWood Show pořrád. :)

62 magických faktů :)

28. července 2011 v 11:59 | Katy LoveGood

62 Magical Facts About . . .Harry Potter

 1. K roku 2008 se prodalo přes 400 milionů kopií HP knih a byl přeložen so 67 jazyků
 2. Ve filmu "Tajemná Komnata" v Brumbálově pracovně můžete vidět ve sbírce velých kouzelníků obrázek šedého Gandalfa z Pána prstenů :)
 3. J. K. Rowling odhalila fakt, že Brumbál byl gay a byl zamilován do Grindelwalda, kterého později porazil v souboji.
 4. Jak ví asi všichni, mozkomoři jsou smrtelné, magické, štěstí-brající kreatury. JKR odhalila, že představují depresi a zobrazují její vlastní zkušenosti s touto nemocí. A Jak víte z filmu, proti nim Vám pomůže čkoláda, stejně jako proti depresi.
 5. JKR je první člověk, který se stal bilionářem(v amerických dolarech) díky psaní knih
 6. Joanne byla v roce 2007 zvolena maganínem Time osobou roku.
 7. Smrt Joanniny matky, kvůli roztoušené skleróze, hodně ovlinilo její psaní, a smrt je taky hlavní téma v HP knihách.
 8. Herečka, která hrál Ufňukanou Uršulu, má ve skutečnosti skoro 40 let. Je tedy nejstarší herečkou, která hrála bradavického studenta.
 9. JKR objevila kouzelné názvy v Culpeperově kompletním herbáři, knížce, ve které je více než 1600 rostlin.
 10. Knížka Harry Potter a relikvie smrti byla vydána 21.července 2007 a prodala 11 milionů kopií hned první den, čímž se stala knihou vech časů, která se prodávala nejrychleji.
 11. Joane řekla, že kdyby byla učitelkou v Bradavicích, učila by kouzelné formule. Kdyby měla v kouzelném světě pracovat, psala knihy kouzel.
 12. Harryho sova Hedvika sdílí jméno s dvěma svatými. Jeden je Svatá Hedvika z Andechs (1174-1243), vévodkyně známá pro svou shovívavost. Druhá je svatá Hedvika, královna Polska. Smrt Hedviky v sedmém díle symbolizuje Harryho ztrátu nevinnosti a nabíjení dospělosti.
 13. V kouzelném světe jsou sovy symbolem komunikace mezi kouzelníky. V hodně částech našeho světa jsou sovy symbolem neštěstí a předpovědí smrti.
 14. V prvním díle HP se ukáže, že dračí krev je docela dobrý čistič trub.
 15. HP knihy byly první knihy pro děti na seznamu NY bestsellerů od Charlottiny pavučinky v roce 1952.
 16. Když byl Vězeň z azkabanu puštěn do knihkupectví, nakladatel se zeptal,jestli by nezaali Harryho prodávat až odpoledne, aby nedošlo k záškoláctví.
 17. Hodně nakladatelů říkali o HP1, že je na dětskou knížku moc dlouhá až do té doby, kdy ji přijal Bloomsbury Publisher v roce 1996 kvůli tomu, že si knížku pujčila dcera hlavního nakladatele a moc si ji zamilovala. Nakladatel j ítaké navrhl aby používala pouze iniciály svého jména a příjmení, aby se zbavili problémy s tím, že si tenkrát nemysli, že žena může napsat dobrou knihu.
 18. Série taky popohnala děti a ty si začali kupovat i Narnii a Pána prstenů, trochu popohnal i Stmívání.
 19. Nějaké studie naráželi na to, že série je sexistická, kvůli tomu, že hlavní hrdinové jsou dva chlapci a jedna dívka a dívka moc zastává svou roli a vše je hlavně o chlapcích. Své poznatky ale nemohli potvrdit, protože je JKR okamžitě obalili tolika argumenty, že nemohli nic říci. :)
 20. Barvy hrají velkou roli v této sérii. Například odstíny červené reprezentuje dobrotu - bradavický express je červený a je to hlavní barva Nebelvíru, Weasleyovi mají zvrzavé-rudé vlasy a červenou střechu. I barva paprsku Expelliarmus je červená a dobrotu představuje to, jak Harry nikdy nechtěl nikomu ublížit a v dobrtože pouze odzbrojit.. Zelená je většinou spojována se špatnými událostmi. Proto Harry viděl ve snech o smrti svých rodičů zelenou, paprsek, který vyšlete při vyřčení smrtelné kletby je zelený, a zelený paprsek se objevil i tehdy, když se Ronovo slimákové kouzlo obrátilo na něj.
 21. V sérii jsou důežitá čísla 2,3,4, 7. Například Harry, Ron a Hermiona - trojice, síla tří, symbol síly. Harry probodne baziliška až když se přiblíží potřetí, a Hagrid klepe na bránu Bradavix 3x. Studenti chodí do Bradavic sedm let a Sirius je také vězněn v sedmém patře v Bradavicích.
 22. Nejoblíbenější zvíře JKR je fénix díky své obnovitelné schopnosti
 23. Harry se narodil 31.července 1980. Joanne taky ale o 14 let dříve.
 24. Jméno Lorda Voldemort pochází z francouzkého Vol De Mort - uniknout smrti. Jméno Lord Voldemort je složena z přeházených písmen jeho skutečného jména.
 25. Nyní již známější výraz je Potterovy lidé, což jsou lidé, kteří nemají dobré dětství.
 26. Rubeus Hagrid má dobrý původ jména. Rubeus je latinsky něco, co bylo vyrobeno z křoví, nebo ostružiní, což ho popisuje jako divokého. a Hagrid je nejspíš ze slova "haggard", což taky znamená divoký, nebo vybýhabíjící se pravidlům.
 27. Cerdic Diggory je jedn ze čtyř studentů Bradavic, zemřeli během svých sedmi let ve škole. Cedric je bězné velšké jméno a Diggory je jméno profesora ze Lva, čarodějnice a skříně, který šel do Narnie jako první člověk.
 28. Rowlingová říká, že jméno školy Hogwarts vytvořila jméno z rostliny Hogwort v Kew gardens v NYC.
 29. Hodně lidí se fotí na King's Cross mezi cedulemi 9 a 10. Dokonce tam byla přistavěla i cedule s nápisem 9 a 3/4.
 30. Voldemortova hůlka je vyrobena z tisu. Tis je považován za symbol smrti a znovuzrození a říká se, že má magické schopnosti. Hodně kouzelníků v historii mluvilo o hůlkách z tisu.
 31. Golgomát (jeden z největších obrů v Harryho vesmíru) by mohl být hříčkou slova googol, což je matematický termín v angličtině, který označuje číslo se sto nulami, jinak řečeno nejvěrší čísla, která nám jsou známa.
 32. Rowlingová si zkoušela kvíz Moudrého klobouku a vyšlo jí, že by se měla zařadit do Mrzimoru.
 33. JKR říká, že kdyby si mohla vzít Mnoholičný lektvar, chtěla by se stát bývalým předsedou Tony Blairem. Také, že by byla stoprocentně hrozná ve famfrpálu protože neí sportovní typ, je nešikovná a bojí se výšek.
 34. Famfrpál je také známý jako Ikarosfairke nebo-li "Ikarus ball," což se vztahuje na řecký mýtus o Ikarovi a Dailadovi, kteří se snažili uprchnout z Kréty, tím, že si vyrobili křídla a létali.

 35. Rowlingová by se ráda přeměnila do bobra, jejího oblíbeného zvířete. Což je překvapivě parton Hermiony, o které říká, že je hodně jako ona.
 36. Kletba, co zabila Harryho rodiče - "Avada Kedavra," vychází z Aramajského slova Abhadda kedhabhra, což znamená "zmiz jako toto slovo." V původním významu jde ale spíše o zánik nemoci.
 37. Harry's godfather's name, Sirius Black, comes from the name of one of the brightest stars in the sky, the "Dog Star" or Sirius (from the Greek word seirios, meaning "burning"). The star is a symbol of the goddess Isis and was central to the religion and philosophy of Egypt.a
 38. Sirius Black's tattoos are borrowed from Russian prison gangs. The markings identify the person as someone to be feared and respected.e
 39. Albus Wulfric Percival Brian Dumbledore is Dumbledore's full name. Dumbledore is an Old English word meaning "bumblebee." Albus is Latin for "white," and Wulfric was the name of a twelfth-century saint who became a deeply holy man after seeing a homeless man in the street. Percival was a knight of King Arthur's Round Table and may also mean "pierce the veil," suggesting an ability to return from the dead. Brian is a Celtic name, meaning "strong."a
 40. The original title of the first book was Harry Potter and the Philosopher's Stone and appeared on books in the United Kingdom, Canada, Australia, and other territories. It was changed to Harry Potter and the Sorcerer's Stone by the American publisher because "Sorcerer's" seemed more exciting. Rowling later said she would have fought this decision had she been in a better position.b
 41. Harry Potter and the Philosopher's Stone refers to a mythical object called a "philosopher's stone." In the ancient practice of alchemy (from the Arabic word al-kimia, or the transformation of metals, and related to the word algebra), alchemists searched for a magical substance called the "philosopher's stone" that would turn ordinary metals into gold. In Harry Potter and the Philosopher's Stone, the "philosopher's stone" is described as "blood-red."e
 42. Hogwarts wizards use cauldrons (from the Latin calere meaning "to be warm" or hot, and which is related to "calorie") to create potions. Mundungus (from archaic Spanish for "stinky tobacco") Fletcher was known to peddle stolen pots. Cauldrons are one of the oldest and most widely known symbols of magic-older, for example, than broomsticks. In fact, people once believed that witches flew in cauldrons.a
 43. "Morsmorde" is the command that makes the Dark Mark (the mark of Voldemort) appear and means "take a bite out of death" in French, making it an appropriate call for Death Eaters.a
 44. The Death Eaters were originally known as the Knights of Walpurgis, which is a reversal of "Walpurgis Night," the name of an old witch's holiday on April 30th celebrating springtime-exactly six months from Halloween. One holiday ushered in the growing season; one marked its passing. On both nights, demons and witches were free to roam. Saint Walpuriga was actually the name of a nun who lived between A.D. 710-779.e
 45. The divination textbook used at Hogwarts was written by "Cassandra Vablatsky." Her last name refers to a real woman, Helena Petrovna Blavatsky who founded the Theosophical Society. Cassandra was the daughter of the rulers of Troy (Priam and Hecuba) who was cursed by Apollo to prophecy the truth but never to be believed.e
 46. The Hogwarts school motto is Draco dormiens nunquam titillandus which is Latin for "Never Tickle a Sleeping Dragon." In the novels, the school is located somewhere in Scotland and has various charms to make it appear as an old ruin to muggle eyes.b
 47. Hogwarts was founded 1,000 years ago by Godric Gryffindor (fire/lion), Salazar Slytherin (water/serpent), Helga Hufflepuff (earth/badger), and Rowena Ravenclaw (air/raven). Its crest includes each of the animal representations of the four founders.c
 48. In the Hogwarts school, grades include Outstanding, Exceeds Expectations, and Acceptable. The failing grades include Poor, Dreadful, and Troll.e
 49. Early in the series' history, the Harry Potter books received positive reviews; however, later books were criticized as bland and cliché.i
 50. Rowling says the idea of Harry Potter just "strolled into her head" during a four-hour train delay.c
 51. According to Rowling, her favorite book as a child was The Little White Horse by Elizabeth Goudge.c
 52. An outbreak of lice among the children cast members occurred while filming Harry Potter and the Chamber of Secrets.f
 53. When Coca-Cola won the rights to tie in its product with Harry Potter and the Sorcerer's Stone, Rowling insisted the company donate $18 million to the U.S. Reading Is Fundamental campaign to encourage children to read.d
 54. Natalie McDonald, who appeared in Harry Potter and Goblet of Fire, was based on a real girl Rowling knew who was dying of leukemia.a
 55. The driver and conductor of the Knight Bus, Ernie and Stanley, are named after Rowling's grandfathers.a
 56. In 2003, members of the Jesus Non-Denominational Church in Greenville, Michigan, publicly demonstrated their concern over what they perceived to be evil in the Harry Potter books by gathering around a bonfire and burning Rowling's books. In the Middle Ages, when books were rare, burning them was a radical statement.i
 57. Rowling claims that her wizard-ing world is purely imaginary and she doesn't believe in the kind of magic found in her books.i
 58. A theme park called the Wizarding World of Harry Potter will open in 2010 at Universal Islands of Adventure in Florida. The park will include a Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry, the Forbidden Forest, and Hogsmeade Village.i
 59. Harry Potter books made the American Library Association (ALA) list of 100 Most Frequently Challenged Books for five consecutive years. A challenge is a formal, written complaint filed with a library or school requesting that materials be removed because of content or appropriateness.i
 60. Most parent protests against the books include arguments that the books glorify witchcraft, encourage children to break rules and defy authority, and dwell on dark themes and death. But other parents argue in favor of the books, saying they serve as a mirror for finding a young child's full potential.i
 61. When asked about the Harry Potter series, Pope John Paul II said the stories helped children see the difference between good and evil. However, Cardinal Joseph Ratzinger (now Pope Benedict XVI) said the books "erode Christianity in the soul" of young people and are "inconsistent with the teachings of the Catholic Church." Ratzinger said the books were a "subtle seduction."i
 62. Nancy Stouffer, the author of The Legend of Rah and the Muggles and Harry Potter and His Best Friend Lilly. sued Rowling because she said Rowling's books were based on her ideas. Stouffer lost her case in 2002 and was fined for making her claim with forged documents. No other author has claimed that Rowling stole an idea.i

Tak jsem napsala JKR

27. července 2011 v 11:04 | Katy LoveGood

Tak jsem napsala takový dopis JKR. Doufám, že mi na něj odepíše a dá mi i třeba autogram. A snad to přečte, protože píšu jako prase. Nevíte, jak rychle odpovídá? :) Děkuju, za odpovědi :) Vážně doufám, že to přijde zpět :) A přilepím si ten dopis na svou HP zeď

My necklace :)

26. července 2011 v 10:57 | Katy LoveGood
No už ho mám asi rok, ale zapomněla jsem Vám ho ukázat :)Líbí se Vám? Doufám, že jo :)


Založila jsem fanouškovsou stránku na Faceu :D

25. července 2011 v 10:52 | Katy LoveGood


Jenom jsem se nudila, tak jsem si řekla, že to prostě udělám..Nečekám, že budu mít miliony fanoušků, jenom to budu někdy updatovat, takže bude schopný skočit rovnou na stránky :) díky za pozornost, Katy LoveGood.


Lenka A Nevill :) Kjůůťáci moji :)

24. července 2011 v 10:43 | Katy LoveGood


Shlédněte ofiko HP stránku

23. července 2011 v 10:05 | Katy LoveGood |  Fresh News!

Je krásně udělaná a jsou tam hry, tak se na ní jukněte :) Je tam překladač do hadího jazyka, mugglenet.com a ostatní zajímavé věci :)->ZDE

Co se stane poté

22. července 2011 v 9:51 | Katy LoveGood
Nic si autorka videa nevymyslela. JKR to všechno říkala v interwiev během let, kdy psala knihy.

Harry Potter se stane bystrozorem pro Ministerstvo kouzel a později je jmenován šéfem oddělení. Po zničení Voldemorta nemůže dále mluvit hadím jazykem. Párkrát zašel do Bradavic na hodinu OPČM, aby něco dětem ukázal. Harry si po letech nechá motorku Siriuse, kterou pro něj pan Weasley opraví a celá jména jeho dětí jsou James Sirius Potter, Albus Severus Potter, Lilly Lenka Potterová.
Ginny Weasleyová hraje za Holyheadské harpyje a ppozději se stane sportovní sloupkařkou v Denním věstci.
Ron Weasley nějakou dobu pracuje s Georgem v Kratochvilných kouzelnických kejklích a poté se stejně jako Harry stane bystrozorem.
Hermiona Grangerová najde své rodiče v Austrálii, pracuje pro Ministerstvo kouzel za lepší podmínky pro domácí skřítky, ale někde jsem četla, že se později stane léčitelkou u svatého Munga.
Všichni tři se po zničení Voldemorta vrací do školy k dokončení semdého ročníku.
Albus Brumbál byl ve skutečnosti gay a byl zamilován do Grindelwalda.
George Weasley se nikdy skutečně nepřeveze přes bratrovu smrt a vede sám svůj obchod. Vezme si Angelinu Johnsonovou a mají spolu dvě děti, Freda a Roxanne.
Lenka Láskorádová objeví spoustu nových zvířat a stane se tím slavná. Dokonce i přizná, že Muchlorozí chropotalové nejsou skutečná zvířata. Vezme si potomka Mloka Skamandera, autorka učebnice kouzelných tvorů, jménem Rolf. Její láska k Nevillovi se vyvine pouze jako letní flirt. S Rolfem má dvě děti Lorcan Lysander.
Firenze je přijat zpět do své smečky a jeho skupina už se nebrání stranění lidem.
Dolores Umbridgeová je zatčena a uvalena do vazby za činy pro čarodějům z mudlovských rodin a křížených ras.
Cho Changová si vezme mudlu.
Nevill Longbottom se stane profesorem bylinkářství v Bradavicích. Takí předvádí své znalosti z BA studentům. Vezme si nakonec Hannah Abottovou.
Kingley Pastorek se stane prozatimním ministrem kouzel. Během svých reforem odebere mozkomory z Azkabanu.
Zmijozelská kolej už není déle místem jen pro kouzelníky čisté krve, i když temná reputace zůstává.
Voldemortovo uřknutí na pozici učitele Obrany proti černé magii se zlomí s jeho smrtí.
Hned po smrti Severuse Snapea se jeho portrét v pracovně ředitele neobjeví, ale Harry jeho jméno očistí a protrét do pracovny přijde.
Bill a Fleur Weasleyovi mají 3 děti - Dominique, Louis a Victoire. Victorie byla pojmenována pp dni 2. květnu, který vstoupil do dějin jako den Vítězství nad Lordem Voldemortem, jelikož ten den se právě konala Bitva o Bradavice. (vítězství - victory)
Charlie Weasley se nikdy neoženil ani neměl děti, prostě preferoval draky.
Ted Tonks se stane metamorfomágem jako jeho matka, naštěstí nepřebere žádné vlkodlačí geny po otci. Jediní jeho žijící příbuzní po bitvě jsou jeho babička Andromeda, která ho vychová, a Malfoyovi.
Hagrid chvíli chodí s nějakou obryní, ale nevyjde jim to.
Rita Holoubková hned po Bitvě napíše knihu o Harrym, jen asi čtvrtina je ale pravdivá.
Winky po bitvě přestane pít a Chloupek je propuštěn do Zapovězeného lesa.
Percy Weasley se později ožení s dívkou jménem Audrey a mají dvě dcery - Molly a Lucy.
Po smrti Voldemorta se všechna Znamení zla změní v jizvu.
Harry a Dudley si do konce života posílají Vánoční karty, ale toť vše.
Zlatoslav Lockhart se nikdy skutečně nezpamatuje ze své zpackané kletby, stále dostává fanouškovskou poštu i když neví proč..
Draco Malfoy se stane otcem Scorpiuse. Vezme si Austoriu Greengrassovou, mladší sestru Daphne Greengrassové, bývalé Malfoyovi spolužačky.
Narcissina lež Voldemortovi celou rodinu zachrání přes Azkabanem.
Novým majitelem Pobertova plánku je James Potter ml., který se opravdu velice podobá svému dědečkovi, mapku totiž ukradl svému otci v noci ze stolu.