Srpen 2011

První dojmy z Pottermore.com

16. srpna 2011 v 10:51 | Katy LoveGood |  Pottermore.com

První dojmy z Pottermore.com


Před pár hodinami byl otevřen první beta přístup vybraným pár nalezitelů brku na stránce Pottermore, nejnovějším projektu JKR. Pár stránek jíž zveřejnilo brzké recenze a první dojmy stránky. Entertainment Weekly říká o stránce (ale musím varovat, pokud si chcete nechat překvapení, nečtěte následující odstavec):
"První věcí je, že vy, kteří jste si mysleli, že jde jenom o hru, která má zapříčinit lepší prodej knih a audioknih: tak tomu není. I když jsou momentálně na stránce nalezitelné jen materiály k první knize - Harry Potter a Kámen mudrců, je tu pořád více věcí, díky kterým Vám unikne odpoledne v mžiku oka."
EW se dostává hlouběji do detailů stránky, komentuje rozdílné momenty a prvky zařazeny v Pottermore. Big Shiny Robot udělal online recenzi skrze první kroky zkušenosti. Poslechněte si jejich myšlenky zde.

Pokud jste se tam dostali, napište, co si myslíte :)

Výhra na Teen CHoice awards

15. srpna 2011 v 22:11 | Katy LoveGood |  Fresh News!

Výhry na Teen Choice Awards


"Harry Potter" filmová série obdržela 7 cen na Teen Choice Awards včetně ceny letního filmu a Sci-Fi/Fantasy filmu pro "Deathly Hallows: Část 2".

Herci Rupert Grint (Ron Weasley) a Tom Felton (Draco Malfoy) přišli živě na pódium a Daniel Radcliffe (Harry Potter) se připojil později skrze satelit, aby poděkoval fanouškům. Video níže zaznamenává tento moment :) :


Zmíněné ceny:
Cena za Sci-Fi/Fantasy Film: "Deathly Hallows - Part 2"
Cena za letní film: "Deathly Hallows - Part 2"
Cena za herec letního filmu: Daniel Radcliffe
Cena za herečka letního filmu: Emma Watson
Cena za herečku ve Sci-Fi/Fantasy filmu: Emma Watson
Cena za Lip-Lock: Daniel Radcliffe & Emma Watson, "Deathly Hallows - Part 1"
Cena za Villain - Tom Felton


Pottermore news!

15. srpna 2011 v 21:45 | Katy LoveGood |  Pottermore.com

Pottermore.com Updates!


Něco nového již víme o Pottermore. Obrázek výše bude hlavní stránkou po přihlášení! Příčná ulice. První lidé mají mít již brzy přístup, všichni měli již dostat Welcoming letter. Snad Vám! Já se na přihlášení neuvěřitelně těším!! Tak moc!

"Deathly Hallows: Part 2" se stal třetím nejjvýdělečnějším filmem na světě

13. srpna 2011 v 13:56 | Katy LoveGood |  Fresh News!
Jak spočítal Box Office Mojo, "Harry Potter a Relikvie Smrti: Část 2" se stal třetím nejvýdělečnějším filmem na světě. Doposud film vydělal 1,13 miliardy $ (v přepočtu asi 20 milioard českých korun). Jediné filmy, které měli více jsou "Avatar" and "Titanic," takže se fanoušci Harryho Pottera ještě budou muset pořádně snažit.

Velka omluva

12. srpna 2011 v 10:05 | Katy LoveGood
Vazne se moc omlouvam, ale dnes se vracim domu. Bya jsem na dovolene, ale mama mi zabavila notebook a nemohla jsem nic delat, ani napsat, ze tu nebudu.. moc se omlouvam, dnes vecer uz budu zpatky v Praze..

Jsem Tam!!

2. srpna 2011 v 13:02 | Katy LoveGood |  Pottermore.com
Áááááá, holky, kluci, dostala jsem se tam. Pottermore mi bude otevřen dříve než ostatním! Jsem tak šťastná!!! :) Rozhodně to vyzkoušejte, nebudete litovat, zabere to minutu, ale musíte zítra! Dneska už není místo..

Nepromeškejte kouzelný brk!!

2. srpna 2011 v 10:16 | Katy LoveGood |  Pottermore.com

Pokud chcete získat dřívější přístup k Potteromore.com než ostatní, zkuste najít Magický brk na stránce. Pokud si chcete počkat, ukáže se Vám stránka v říjnu. Ale pro Vás kdo chcete, jsem přeložila nějaké FAQ o soutěži:

Co je to kouzelný brk?
Kouzelný brk je umístěn v Bradavické škole Čar a Kouzel. Zaznamenává data narození dětí s magickými schopnostmi a napíše její, nebo jeho jméno do velké knihy. Každý rok se profesorka McGonagallová podívá do knihy a dětem, kterým je, nebo brzo bude jedenáct, rozešle dopisy. Pár šťastných, kteří najdou brk, budou moci shlédnout obsah dříve než v říjnu, kdy bude stránka oficiálně otevřena.

Jak ho najít?
Každý den ze sedmi, od 31. července do 6. srpna, budou tvůrci dávat nápovědy na hlavní Pottermore stránku. Každý den bude nová nápověda a každý den se bude týkat jiné knihy ( dnes půjde o třetí knihu, zítra o čtvrtou a ve čtvrtek o pátou atd.) První tři dny budou nápovědy těžší než zbylé dny.
Abyste našli Brk, musíme rozluštit nápovědu a odpověď přidat na konec adresy http://quill.pottermore.com To Vás dovede na stránku, kde uvidíte brk.
Příklad:
Nápověda: Kolik knih je v Harry Potter sérii? Vynásobte to číslo deseti.
Odpověď: 70
A poté přidejte číslo na konec adresy.
Pak klikněte na 'Zpět'.

Já do toho určitě jdu! Co vy?

Jsem zpátky

1. srpna 2011 v 21:50 | Katy LoveGood
Ahoj lidé!! Jak jste se tu měli?
Já se měla krásně, potkala jsem spoustu nových lidí, ale stýskalo se mi po Praze :) Zase rozjedu blog nebojte.. :)